Błyskawicznie Froome wisi mimo ataku Contador

01/09/2017 0
Ten cholerny Alberto Contador.
 
Wszystko zaczęło się w czwartek w fazie przejściowej, gdy Hiszpan zdecydował się na trafienie w błąd.
 
Czy to dla zabawy? Albo realistyczną propozycją, aby odwrócić scenę do góry nogami? Tak czy inaczej, hiszpański superstar odzież rowerowa okazał się ponownie, że jest w stanie zmienić dowolny wyścig na głowie w mgnieniu oka.
 
"To był cichy etap, dopóki nie zaatakowałby Contador", powiedział rozedrgany Chris Froome (Sky), który dwa razy zderzył się i poświęcił cenne sekundy. "Jestem wdzięczny, że miałem ze sobą dwóch kolegów z drużyny. Mogło być gorzej."
 
Kapitan Trek-Segafredo zaatakował nad drugą kategorią, a w następstwie chaotycznego pościgu, lider Froome zderzył się dwa razy, zamienił swój rower i zdołał ograniczyć straty do zaledwie 20 sekund do swoich bezpośrednich rywali.
 
Froome bronił czerwonego, teraz 59 sekund przed Vincenzo Nibali (Bahrajn-Merida), ale prawdopodobnie liczy dni, aż Contador wycofuje się.
 
Czterokrotny zwycięzca Tour de France przyznał, że uniknął pocisku.
 
"Jestem wdzięczny, że nie jestem ranny, i jutro wszystko jest dobrze", powiedział Froome. "Nikt nie lubi tego katastrofy i traci czas. Wiemy, że codziennie musimy profesjonalne stroje kolarskie skoncentrować się na Madrycie ".
 
To nie był powtórka zeszłorocznego klęski na drodze do Formigal, która kosztowała Froome 2016 Vuelta, ale było bardzo blisko.
 
Zespół Sky ma obsesję na punkcie unikania powtórzenia "Froomgal", a jak dotąd w tym roku Sky zdemontował grono, aby utrzymać kontrolę nad Froome.
 
Po napięciu trwającym prawie godzinę walki, aby utworzyć główny przełom w ciągu dnia, zawodnicy GC regularnie odbijali się, gdy słońce i ciepło powróciły do ​​Vuelta.
 
Contador miał coś jeszcze na rękawie, gdy grupa obniżonych grup zbliżyła się do stromego Cat. 2 wspinać się w Puerto del Torcal z około 30 km. Contador pochylił się do byłego kolegę i przyjaciela Nicolasa Roche'a (BMC Racing) i mrugnął. Coś się skończyło.