Co dalej z Tejay van Garderen?

18/05/2017 0
Począwszy od środy w renesansowym mieście Włoch, BMC Racing będzie próbował zrewidować się i zrestartować Giro d'Italia.
 
Tego dnia po Tejay van Garderen widząc, że jego aspiracje GC spadły po półrocznej próbie - rozpoczął etap 11 na ósmym miejscu, 7:42 - BMC Racing uderzył w przycisk ponownego startu w 2017 Giro. Raczej niż jazda na magię rosa, BMC Racing dokona ponownej kalibracji swoich celów koszulki kolarskie.
 
"Na pewno spodziewaliśmy się więcej [wtorek], a więc on był" - powiedział dyrektor sportowy BMC Racing, Max Sciandri, w środę na początku etapu 11. "Skarga? Nie, nie mam usprawiedliwienia i nie sądzę, żeby miał jakieś usprawiedliwienie ".
 
Więc co poszło nie tak? Sciandri skulił się z van Garderenem, aby omówić swoje podejście do Giro, zbadać jego zmysły, podnieść jego morale i spróbować przekonać go, że Amerykanin może nadal wydobyć coś pozytywnego z tego Giro. Co by to było? Sciandri był zdecydowany: zwycięstwo etapowe koszulki rowerowe.
 
- Chcę, żeby spróbował wygrać na scenie - powiedział Sciandri. "Dlaczego nie? Kiedy wygrasz etap, to dla każdego jest to ogromna zaleta. "
 
Już od samego początku plan Giro należał do zespołu. Budynek gwiazdy GC Rohan Dennis zerwał się i nie wyruszył z Sardynii. Wtedy van Garderen wyskakiwał w decydującym bloku w Blockhaus i Montefalco. Silvan Dillier zwycięstwo w fazie 6 jest najlepszym wybiegiem do tej pory.