Contador Tour ma nadzieję, że lepsze miejsce TT

09/06/2017 0
Alberto Contador testuje materiały i zdobywa grunt pod Trek-Segafredo przed Tour de France. Przeniósł się do piątego miejsca w Critérium du Dauphiné w środę z silnym testem czasu.
 
Hiszpański El Pistolero zamierza dodać do trzeciego tytułu Tour de France jego palmares w lipcu. W tym celu testuje nowy sprzęt. W fazie 4 Trek wyreżyserował nowy tor rower TT, który Contador wykorzystywał dwa sekundy na normalnie szybciej Chris Froome (Sky) Sky Koszulki Kolarskie.
 
"Dla mnie niektóre chwile były trudne, ponieważ zmieniliśmy kilka rzeczy na rowerze, ale dlatego jesteśmy tu: spróbować różnych rzeczy i pracować nad pozycją", powiedział Contador.
 
"Próbowaliśmy różnych materiałów. Trek zawsze dobrze sobie radzi, a zmiany zrobiliśmy w ostatniej chwili, a dziś było to trochę dziwne, ale jeszcze trzy tygodnie przed Tourem ".
 
Contador użył zmodyfikowanego układu kierowniczego, który ustawił go w innej pozycji aero. Dostosowania mogą być kluczowe dla niego, aby bronić, a może nawet zyskać czas na rywale w Tour koszulki kolarskie.
 
2017 Tour de France rozpoczyna się 14-kilometrowym procesem próbnym w Düsseldorfie i kończy się 23-kilometrowym TT w Marsylii, dzień przed finałową płaską sceną na Champs-Élysées w Paryżu.
 
Richie Porte (BMC Racing) wygrał próbę 23,5 kilometra w środę nad Tony Gallopin (Lotto-Soudal). Contador zajął siódme miejsce w szanownym 35 sekundach. Chris Froome (Sky), który w zeszłym roku wygrał generalnie Critérium du Dauphiné i trzeci tytuł Tour Tour, zakończył się o dwa sekundy wolniej niż Contador.