Daniel Oss i Peter Kennaugh dołączyli do Bora-Hansgrohe

04/08/2017 0
Bora-Hansgrohe dodała dwa duże nazwy do swojej listy 2018, gdy oficjalny sezon handlowy rozpoczął się wtorek.
 
Daniel Oss i Peter Kennaugh połączą się z dwukrotnym mistrzem świata Peterem Saganem w dwuletnich transakcjach z Bora-Hansgrohe. Oss, 30, zna dobrze Sagana. Pojechał na Liquigas, gdy Sagan obrócił koszulki kolarskie się w 2010 roku. Oss dołączył do BMC Racing w 2013 roku.
 
"Oss był zawsze na naszej liście" - powiedział szef zespołu Ralph Denk. "On jest bardzo wiarygodnym jeździecem, występującym przez cały sezon. Poza tym pracuje dla wielkich liderów, a w naszym zespole odegra kluczową rolę po stronie Sagana w klasycznej wiosnie ".
 
Kennaugh, 28 lat, dostanie rozszerzone obowiązki po siedmiu porach roku w Team Sky. Dwukrotnie były brytyjski mistrz pojechał do dwóch zwycięskich zespołów Tour de France. Z tym ruchem będzie mógł przyjąć więcej szans na własne rezultaty.
 
"Peter będzie jednym z naszych liderów na jeden tydzień wycieczki w przyszłym roku", powiedział Denk. "Myślimy, że nadal ma potencjał do poprawy jako zawodnik. Będąc mocnym arystokratem, który również szybko w tym domu, powinien być w stanie wygrać niektóre wyścigi etapowe i chcemy koszulki rowerowe wspierać jego rozwój w tym kierunku ".