Delikatny akt Giro bilansujący Nairo Quintana

11/05/2017 0
Nairo Quintana przeprowadził się tylko raz na wtorek finał finałowy na Etnę, kiedy gonił prawie obowiązkowy telewizyjny atak bohatera Vincenzo Nibali.
 
Reszta 15km wspina się po stronie groźnego wulkanu, Kolumbijczyk nie patrzy na wszystkich jako najbardziej niebezpieczny arywista na świecie. I przez własne przybycie, on nie, przynajmniej nie teraz koszulki kolarskie.
 
"Brak dni wyścigowych naprawdę miało wpływ na mnie", powiedział Quintana. "Nie jestem jeszcze na poziomie sprawności moich głównych rywali".
 
Znaki zapytania otaczają Quintana, gdy Giro wyjeżdża z Sycylii po prawie tygodniu wyścigów, które widzą, że GC nadal jest związany z impasem.
 
27-latek weszła w 2017 Giro jako pięciogwiazdkowy ulubieńca, ale w obliczu skomplikowanego balansu w najbardziej ambitnym sezonie jego młodej kariery. Chce wygrać Giro, ale chce też przybyć do Tour de France z czymś, co zostało w zbiorniku, aby walczyć o żółty kolor odzież rowerowa.
 
Oznacza to, że Peloton będzie widział zupełnie inny rodzaj Quintana, gdy trwa wyjątkowy podwójny Giro-Tour.
 
Być może nazywają to: "Wystarczy Nairo".
 
"Nairo nie jest w 100 procentach teraz", powiedział José Luis Arrieta z Movistar. "On będzie rosnąć, rosnąć, rośnie. Jest w stanie pozostać z najlepszymi, nawet jeśli nie jest w najlepszym stanie.
 
W języku hiszpańskim jest wyrażenie, które podkreśla podejście Quintany do tego Giro: poco poco. Stopniowo. Lub w gotowaniu gotowania, powoli gotować, aż naprawdę się liczy. Quintana chce wydać tyle siły, ile jest to możliwe i wykonać, gdy musi, aby spróbować wygrać drugi tytuł Giro i zakończyć pierwszą połowę swojej podwójnej próby profesjonalne stroje kolarskie.