Dumoulin zamienia ataki, rzuca karawany z Nibali

26/05/2017 0
Dzwonię do niego "Don" Dumoulin.
 
Kapitan Sunweb pojawia się jako najsilniejszy jeździec w 2017 Giro d'Italia. Ale on też wykazuje kręgosłup.
 
Tom Dumoulin wymierzył ataki Movistara i Bahrajnu-Meridy w czwartkowy wybuchowy pięciopiętrowy etap na Dolomitach, a następnie rzucał się kilka razy na scenę. Jest nowym patronem Giro.
 
Dumoulin zdjął sobie włosy po tym, jak rywale rywali Nairo Quintana (Movistar) i Vincenzo Nibali (Bahrajn-Merida) siedziały na swoim koła, gdy Thibaut Pinot (FDJ) i Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale) wyruszyli na późne sceny, Z powrotem 58 sekund. Tempoty poleciały na linię.
 
"Mam nadzieję, że Nibali i Quintana utracą miejsce podium, ponieważ skupiają się tylko na mnie" - powiedział Dumoulin. "Nie rozumiem, dlaczego troje z nas nie współpracowało. Oni również tracą miejsce na podium, jeśli inni rywale się zbliżą. Pinot jest o wiele lepszy w czasie prób niż Nibali i Quintana ... Jak mówiłem, jeśli tylko skupią się na mnie, byłoby miło, gdyby straciły miejsce podium koszulki kolarskie".
 
Te komentarze szybko rykoszetowały wokół wybiegu, a staropolska "polemika" zaczęła się w miarę jak dziennikarze dostali pochwy od głównych rywali. Po prawie trzech tygodniach "tranquilo", w końcu zaczął się "prawdziwy" Giro.
 
Nibali był najbardziej wskazywany i oskarżony Dumoulin o "zarozumiały". Sugerował, że Holender narzeka na stres, który pojawia się wraz z magią rosa.
 
- Nie obchodzi mnie to, co powiedział Tom. Myślę, że jest zbyt pochopny ", powiedział Nibali RAI po tym, jak dziennikarz wspomniał o komentarzach Dumoulina. "Mówi zbyt wiele. Mógł też stracić podium, bo w tym Giro nic nie jest pewne. Może powinien stanąć na ziemi. Czy wie, czym jest karma? Bo wszystko się zbliża stroje kolarskie.