Gianni Moscon może obrócić nowy liść w Vuelta jako super domesti

25/08/2017 0
Gianni Moscon jeździł na czele grupy i zajął piąte miejsce w Paryżu-Roubaix wiosną tego roku, ale 23-letni Włoski odkrywa, że ​​w tym tygodniu koszulki kolarskie jego nogi wspinaczkowe pracują dla Chrisa Froome'a ​​w Vuelta a España.
 
Do tej pory w Ankonie i środę do Santa Lucía w Alcossebre Mosmos zmiażdżył peleton na kawałki w pierwszych etapach górskich. Froome, który musiał mu powiedzieć, aby spowolnił, powiedział, że był "niesamowicie imponujący" i "robi niesamowitą robotę" w swojej pierwszej wielkiej trasie.
 
"Myślę, że jestem tym samym kierowcą, jak wcześniej, ale może nigdy nie ścigałem się tego typu ras, a ja nie byłem w stanie jeszcze pokazać się", powiedział Moscon VeloNews.
 
"Nadal jesteśmy w pierwszym tygodniu, a długie wspinaczki jeszcze nie przybyły. Myślę, że te wspinaczki, które dotąd byliśmy dostosowane do moich cech. Krótkie i wybuchowe. Zobaczmy jak to się dzieje w zbliżających się odzież rowerowa wspinaczkach z podobną do Sierra Nevada. "
 
Wysiłek Mosconu w środę otworzył drogę, aby Froome podzielił grupę tylko na siebie, Alberto Contador (Trek-Segafredo), Michael Woods (Cannondale-Drapac), Esteban Chaves (Orica-Scott) i Tejay van Garderen (BMC Racing).
 
Podobny ruch w Andorze, etap 2, utorował drogę Froome'owi, aby zdobyła koszulkę czerwonego lidera. Tego dnia Froome był ubrania rowerowe oddalony i poprosił Moscon, aby spowolnił jego tempo.