Mathieu van der Poel jest naprawdę dobry w wyścigach

01/06/2017 0
W miniony weekend holenderscy kibice z powodzeniem odnieśli sukces. Tom Dumoulin wreszcie zerwał 37-letnią suszę Holandii z wielkim zwycięstwem w trasie. Ponadto Jos van Emden wygrał etap 21 w Giro. Niech źle, ale Matheiu van der Poel również powinna być częścią rozmowy.
 
22-latek miał wspaniałe cztery dni wyścigów. Holender pokonał mistrza Tour of Flanders Philippe Gilbert w sprintie z małego grona, aby wygrać czwartkowy etap 2 podczas Baloise Belgium Tour. Potem porzucił wyścig przed procesem w piątek. Podjechał do Niemiec, po kilku okrążeniach na rowerze górskim i pojechał na drugie miejsce w niedzielnej wyścigu cross-country w Pucharze Świata. Jedyny człowiek, który go pokonał w Albstadt? Mistrz olimpijski i światowy Nino Schurter koszulki kolarskie .
 
Przecięcie się z cyklocrossu na drogę jest stosunkowo powszechne. Wiemy od lat, że van der Poel, mistrz świata w 2015 roku, miał talent. Jednak zamiana między rowerem górskim a drogą (i "cross to boot!") Nie jest prostą sprawą. Więc co może van der Poel uczyć się od innych najlepszych kierowców, którzy zacumowali się w wielu dyscyplinach odzież rowerowa?
 
Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) próbował mieszać go na Igrzyskach Olimpijskich Rio w wyścigu rowerowym XC. Były mistrz świata juniorów MTB, to nie był zbyt duży odcinek. Ale jego wyścig zakończył się po kilku płaskich oponach wyeliminował go z rywalizacji.
 
Lekcja: Może nie zacznij od najważniejszego na świecie wyścigu, co nastąpi co cztery lata. Być może łatwo w światach MTB? Lub stań nogi w Pucharze Świata, jak van der Poel? I upewnij się, że te opony są ładne i mocne - nie są "poprzeczkami".