Nibali związany z Vueltą obiecuje walczyć o zwycięstwo

10/08/2017 0
Czy Vuelta España będzie najgorętszym sporym wielkim wycieczką z 2017 roku?
 
To na pewno układa się w ten sposób. Czterokrotny zwycięzca Tour de France, Chris Froome (Sky), Romain Bardet (Ag2r-La Mondiale), Fabio Aru (Astana), a wkrótce na emeryturę Alberto Contador (Trek-Segafredo).
 
Ostatnio, aby zapewnić jego obecność na linii startowej 19 sierpnia w Nimes we Francji, jest Vincenzo Nibali w Bahrajnie-Meridzie. W wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie La Vuelta, zwycięzca Vuelta 2010 powiedział, że będzie walczył o hiszpańską grę.
 
- Będę w najlepszej formie dla Vuelta - powiedział Nibali. "Zawsze lubiłem Vuelta. Wygrałem, a kursy w Hiszpanii odpowiadają mi dobrze. Jak zawsze będę się starał, aby to zrobić najlepiej. "
 
32-letni Nibali wygrał w 2010 roku Vuelta, aby zasygnalizować jego pojawienie się jako wielki zwycięzca wycieczki. Dwa zwycięstwa w Giro d'Italia i jego zwycięstwo w 2014 roku w Tour de France czyni go jednym z sześciu zawodników, którzy wygrają wszystkie trzy wielkie trasy.
 
Nibali wyglądał na to, że w torbie w 2013 r. Vuelta, prowadząc większość wyścigów, straci tylko koszulkę w ostatnich dniach Chris Horner, który stał się najstarszym zwycięzcą turnieju Grand Prix i pierwszym Amerykaninem, który wygrał Vuelta.