Romain Bardet nie jest daleko od żółtej koszulki

13/07/2017 0
Francuski jeździec z szansą wygrać Tour de France? Z pewnością żartujesz.
 
To nie żart. Żaden Francuz nie wygrał Tour od Bernard Hinault w 1985 roku, ale jest prawdziwą szansą, że Francuz może wygrać żółtą koszulkę w tym roku.
 
Jak duża szansa? Niewielki. Trzykrotny mistrz Chris Froome wygląda na zdecydowanie pod kontrolą w połowie trasy w 2017 roku, ale Francuzi mają po raz pierwszy legalny strzał w przekształcaniu snu żółtej jersey w koszulki rowerowe rzeczywistość od dziesięcioleci.
 
Prowadzeniem zarzutu jest 26-letni Romain Bardet. Wysoki, szczupły i erudyjny, francuski arywista unosi się tak blisko Froome'a, kończąc wtorek 10. etap trzeci po 51 sekundach wstecz, że wypełnia Francuzów optymizmem i nadzieją niewidzialnym przez dziesiątki lat.
 
 
"Żółta koszulka jest wciąż daleko, ale nie za daleko" - powiedział Bardet, który wygrał z francuską drużyną Ag2r-La Mondiale. "Wszystko jest jeszcze do gry."
 
Czy Bardet wreszcie wyprowadzi francuskich fanów z ich czyściec Tour? To może się zdarzyć. Bardet jest naturalnym arystokratem, a rok temu udowodnił, że ma nogi, aby upuścić Froome'a ​​w długich wspinaczkach, kończąc drugi rok później w 2016 roku profesjonalne stroje kolarskie.
 
Po dwóch etapach górskich i próbie czasu Francuz jest w rozmowie. Wystarczy, że zjednoczy się naród.
 
"Bardet - silniejszy niż kiedykolwiek", pokazał we francuskim dzienniku sportowym L'Equipe we wtorek wydanie.