Quintana do debiutu 2018 na drogach krajowych

06/11/2017 0
Jaka będzie największa impreza rowerowa w 2018 roku? Zapomnij o Kapelmuur. Champs-Élysées? Przyjęcie z herbatą. Jeśli chcesz prawdziwej fiesty, spakuj walizki do Kolumbii w lutym odzież rowerowa.
 
Moivstar potwierdził w piątek, że Nairo Quintana zadebiutuje w kampanii 2018 w nowym, sześciodniowym wyścigu o nazwie "Kolumbia Oro y Paz" (Złoty i Pokój) od 6 do 11 lutego.
 
"To będzie wielkie wydarzenie, ponieważ Nairo nie ściga się w Kolumbii bardzo często" - powiedział menedżer Movistar, Eusebio Unzué. "Sugerowałbym, żebyś tego nie przegapił."
 
Quintana jest supergwiazdą w Kolumbii, a jego status bohatera narodowego zaćmiewa jego pozycję jako gwiazdy kolarstwa. Mimo to rzadko startuje na krajowych drogach od momentu stroje kolarskie zostania profesjonalistą w 2012 roku.
 
W rzeczywistości, ostatni raz ścigał się w Kolumbii podczas mistrzostw kraju 2015 i 2016. W tym, co może być zapowiedzi, które będą w sklepie, fani wybrali trasę 10-cio metrową podczas tych wyścigów.
 
"To ekscytuje mnie, że mogę ścigać się w domu" - powiedział Quintana podczas dnia medialnego, aby wziąć udział w jesiennych spotkaniach Movistara. "Rzadko się tam ścigam i na pewno zadebiutuję w tym sezonie."
 
Wyścig będzie wyścigiem o wartości 2.1 UCI, co oznacza, że ​​zespoły WorldTour będą mogły dołączyć do drużyn z UCI America Tour. Movistar powiedział, że wezmą w nim udział także inni Kolumbijczycy, w tym Dayer Quintana, Winner Anacona i Carlos Betancur.
 
Dla Quintany, Kolumbia będzie pierwszym krokiem do zapominania o 2017 roku i ponownym odkryciem na Tour.