stroje kolarskie

15/06/2017 0
Długo oczekiwany niezależny raport British Cycling, opublikowany w środę, mówi, że krajowy organ rządu sportu brakowało "dobrych rządów" i "kultura strachu" zespołu kolarskiego prowadziła.
 
Jednak raport przygotowany przez pięcioma członkami pod przewodnictwem Brytyjczyka Wioślarstwa, Annamarie Phelps, nie jest tak potępiający brytyjskiego kolarstwa, jak projekt, który trafił do "Daily Mail" w marcu, mimo że nadal pozostaje "kultura strachu koszulki rowerowe".
 
Panel rozpoczął pracę w kwietniu 2016 r. Po tym, jak zarzuty o seksizm i prześladowanie dotyczyły ówczesnego brytyjskiego dyrektora ds. Kolarstwa Shane Sutton przez zawodniczkę Jess Varnish, a następnie przez kilku innych rowerzystów. To było dowodów od ponad 100 byłych jeźdźców i pracowników stroje kolarskie.
 
Raport - siedem stron krótszych niż wyciekła wersja - powiedział Sutton, który później zrezygnował przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio w 2016 roku, mógł pracować w "kieszeni mocy", bez konieczności odpowiedzi na nikogo.
 
Phelps wyjaśnił na konferencji prasowej po opublikowaniu raportu, dlaczego nieco się różniła od wersji roboczej.
 
"Panel dokładnie przeanalizował projekt w świetle dostarczonych jej informacji" - powiedział Phelps.
 
"Ważne jest, aby powtórzyć, że ustalenia i zalecenia panelu były jednomyślne i całkowicie niezależne.
 
"Czasami kultura i klimat przychodziły wtórnie do tego. Sytuacja nie jest prosta - dodał 51-latek. Ona jest byłym wioślarstwem mistrzem świata w kobiecym lekkim coxless cztery.